Видобуток родовищ перліту кар’єрним способом.

Тривала історія геологічного розвитку та сформовані при цьому тектонічні структури спричинили складну територіальну організацію родовищ корисних копалин перліту.

Перліти утворюються при гідратації вулканічного скла, що відбувається або безпосередньо при охолоджуванні вулканічних тіл і перерозподілі води, що міститься в них під впливом перепаду температури і тиску, або через значний після утворення скла проміжок часу під впливом гідротермальних розчинів і поверхневих вод.

Відкрите розроблення родовищ (перліту) кар’єрним спосом полягає у підготуванні поверхні землі (в основному у видаленні родючого перлітового шару, виведенні поверхневих вод), осушенні (в разі потреби) родовища, його розкритті (спорудженні траншей), виконанні розкривних робіт і робіт видобувних —відокремлення корисних копалин перліту від масиву, що здійснюється за допомогою відкритих гірничих виробок – кар’єрів. Кар’єри — капітальні траншеї, що забезпечують доступ до корисних копалин перліту і розрізні траншеї, що підготовлюють  кар'єрне поле  до розкривних і добувних робіт.

Організація виробництва на кар’єрі фракціонованої і термопідготовленої перлітової сировини передбачає випуск товарної продукції, яка буде застосовуватися на підприємствах з виробництва спученого перліту, а також на власні потреби для виробництва спученого перлітового піску, що може використовуватися в якості засипної теплоізоляції, як заповнювач при виготовленні теплоізоляційних матеріалів, легких бетонів, для застосування в сухих будівельних та інших галузях, для виробництва дрібного спученого перліту у вигляді мікросфер.

Перліт видобувають за допомогою важкої техніки для виривання та вирізання матеріалу з землі, або шляхом точного вибуху. Після екстрагування матеріал подрібнюють і розмірюють на ринкові фракції. Потім він потрапляє на виробництво, де при високому нагріванні температури з важкого піску перліти перетворюються у неймовірно легкий матеріал - спучений перліт.

Спучений перліт являє собою - сипучий, пористий, пухкий, легкий, вогнестійкий і довговічний матеріал, що володіє високими тепло і звукоізоляційними властивостями та має широку сферу застосування.