Технологія виробництва спученого перліту

Перліт - народження у вогні


Перліт - порода яка утворюється під час гідратації вулканічного скла при охолодженні вулканічних вивержень під впливом високих температури і тиску або через довгий період часу під впливом поверхневих вод і гідротермальних розчинів. 

Швидке нагрівання перлітової руди до температури 900°C пом’якшує вулканічне скло і перетворює зв’язані молекули води на пару яка спучує частинки перліту як поп-корн. 

Складні технології виробництва перліту дозволяють збільшити та поєднати окремі перлітові бульбашки, які використовуються в якості наповнювачів або добавок для широкого спектру продукції. Для отримання спученого перліту використовують вертикальні (шахтні) і обертові печі, а також печі киплячого шару. Вибір конструкції печі визначається розміром гартованих зерен, необхідними властивостями заповнювача і запланованої продуктивністю.

Технологія виробництва спученого перлітового щебеню і піску передбачає термічну обробку сировини в обертових печах. Легкі дрібні фракції піску спучуються в основному в підвішеному стані і несуться з печі потоком відхідних газів (з подальшим осадженням в циклонах). Більш великі фракції, не захоплюються газовим потоком, спучуються на футеровці печі і вивантажуються. Для прискорення нагрівання матеріалу використовують принцип прямотока, тобто факел палаючого палива і потік газів надсилають не назустріч потоку випалювального матеріалу, а в тому ж напрямку - по нахилу печі.

Для виробництва спученого перлітового щебеню і піску вибираємо технологічну схему поділу спученого піску і щебеню безпосередньо на стадії випалу, за рахунок того що дрібні частинки спучуються в потоці газів і разом з ними несуться в бункер готової продукції. Великі частинки, у свою чергу, спучуються за рахунок притиснення до футіровки і доходячи до кінця печі видаляються за допомогою пневмотранспорту. Спучування дрібних частинок в потоці газів ставає можливим за рахунок попереднього підігріву сировини до 250-400 ° С. Отже, вищевказаний процес являється оптимальним для виробництва спученого перлітового піску і щебеню, оскільки дозволяє виключити процес сортування готової продукції, забезпечуючи задану марку по щільності.