Перлітовий пісок та сфери його застосування

Перлітовий пісок - універсальний будівельний матеріал При нагріванні до высоких температур 1000-1150 порода спучується, утворюючи масу в 10-12 разів перевищує початковий обсяг.

Спучений перлітовий пісок - високоефективний утеплювач, який володіє хорошими теплоізоляційними функціями, а також є повністю екологічно безпечною речовиною.

Даний пісок відрізняється тим, що в ньому міститься від 2% до 5% зв'язаної води. З огляду на хімічну природу даний будматеріал є інертним, біологічно і хімічно стійким. 

Технічні характеристики і властивості перлітового піску.

Пісок перлітовий - якісний будівельний матеріал, який володіє характеристиками всіх найбільш ефективних утеплювачів. Він стійкий, інертний і легкий. Крім того, він володіє високим опором температур.

Перлітовий пісок має наступні сильні якості:

- Теплопровідність. 

Спучений пісок має високу теплопровідність за рахунок того, що на 99-100% складається зі скла, а відсоток пористості доходить місцями до 85%. Температура, вологовміст матеріалу, вид та пористість також впливають на теплопровідність.

- Звукопоглинання. 

Звуко- і шумоізоляція - невід'ємна частина сучасних будматеріалів. Зараз технології виробництва спрямовані на те, щоб збільшити звукоізоляцію і знизити звукопроникність. Цілком обгрунтований той факт, що перлітовий пісок володіє найбільшою звуконепроникністю при найменшій насипної щільності.

- Водопоглинання. 

Перлітовий пісок - дуже вологоємний будматеріал. Вулканічна порода, з якої виробляють даний матеріал, має найтонші капіляри. Останні і поглинають рідину. Іншими словами, даний пісок не

варто використовувати в місцях з підвищеною вологістю.

Сфера застосування перлітового піску.

Найбільшою популярністю перлітовий пісок користується в будівництві. Понад півстоліття він застосовується в якості надійного та якісного утеплювача як в початковому вигляді, так і складі теплоізоляційних виробів. Утеплення підлоги, стін, міжповерхових перекриттів і горища за

допомогою перлітового піску, дозволить надовго зберегти тепло і затишок будинку. Штукатурні суміші, які використовують перлітовий пісок як складовий елемент, відрізняються винятковою привабливістю, а також підвищеним ступенем теплоізоляції. Штукатурка на основі перліту відмінно підійде для обробки приміщень, що вимагають підвищеної звукоізоляції, теплозберігаючих показників і більш якісної акустики. Легкі будівельні суміші на основі перліту широко використовуються у будівництві. Найбільш рентабельний такий розчин при кладці з легкої цегли або піноблоку, властивості якого близькі за своєю природою до структури і характеристик складу.


Отже, перлітовий пісок різного виду і фракцій володіє, звичайно, різного роду сильними сторонами, а саме:

1. Не горючий, має високий поріг впливу температури;

2. Має високі тепло-, звуко-, гідроізоляційні властивості;

3. Біологічно стійкий і інертний, не сприяє розмноженню гризунів і

бактерій;

4. Довговічний, екологічно - чистий матеріал.

Чим можна замінити перлітовий пісок.

Перліт - НЕ незамінний матеріал. У будівництві на його місце встане безліч різновидів піску, а в аграрній сфері його цілком можна замінити на пісок великої фракції, мох або кору дерев. Варіантів заміни - незліченна безліч, але перлітовий пісок, природно, має такі виняткові якості, замінити в точності які не так просто тобто практично неможливо.

Термін служби перлітового піску і чи шкідливий він для здоров'я. Перлітовий пісок - універсальний і корисний, спучений і склоподібний матеріал, який використовується в досить широкому промисловому і господарському спектрі. Поширеність його не вражає, однак ціна знаходиться в розумних межах, що робить його використання економічно вигідним.

У сільському господарстві, при застосуванні у важкому ґрунті, перліт робить її рихлою, повітропроникною, зберігає стабільний температурний режим, акумулює живильні речовини.

Така широка область використання перлітового піску свідчить про його високі фізико-технічні властивості.