Перліт в агросекторі

Спучений перлітовий пісок великих фракцій (0,63-5мм)  знайшов своє місце, та широко використовується в агросекторі.

Завдяки своїй пористій структурі гранули перліту при змішуванні з субстратом чи ґрунтом робить їх більш рихлими, покращує вентиляцію та дренаж.

Маючи властивість акумулювати вологу агроперліт спочатку накопичує її в собі, а потім при її дефіциті поступово віддає, що значно зменшує процес випаровування, та дає змогу збільшувати між поливний інтервал.

Завдяки тому що перліт є стерильним неорганічним матеріалом він не переносить на собі бур’янів або хвороб. Через низьку кількість розчинних іонів перліт не створює проблем із під луженням чи засоленням ґрунтів, а навпаки регулює рН.

Маючи низьку теплопровідність спучений перлітовий пісок підтримує більш стабільну температуру ґрунту, та захищає рослину від перепадів температури.

Перлітовий пісок добре використовувати для висівання розсади, вкорінення рослин роблячи перліто-ґрунтову суміш або насипавши його в горщики в чистому добре зволоженому виді.

Агроперліт широко використовується в тепличному господарстві. Для тепличного вирощування можна використовувати суміш перліту, торфу та піску. Існує також безґрунтове вирощування рослин, яке створюється для запобіганням проблем викликаним стомленістю ґрунтів, або відсутністю родючого ґрунту. Покривши тепличний ґрунт чорним поліетиленом настил перлітового піску товщиною 10-15 см пропитують живильними речовинами. Маючи довготривалий термін використання такий метод використання перліту в теплицях дає змогу зменшити важливість сівозміни, в рази зменшує проблеми спричинені шкідниками чи бур’янами.

Агроперліт є відмінним у використанні при створені садів, дитячих площадок, футбольних полів, паркових газонів, полів для гольфу. Він збільшує  життя трави, особливо на таких ділянках де вона піддається значному впливу ззовні, та через це послаблюється або зовсім втрачається. Змішування  2,5-3см перлітового шару з ґрунтом зробить трав’яний настил м’яким та довговічним.